Kullanım Koşulları

Son Güncelleme: Kasım, 2012

Giriş

XuQa.com interneti kullanan bütün kullanıcılar için yapılmış oyun ve arkadaşlık öğeleri içeren bir websitesidir ("Web site" veya "Servisi"). XuQa.com için geçerli olan tüm işletim ve yönetim hakları, marka ve fikirler hakları, ürün ve/veya hizmetleri HUKA Bilişim ve Reklam San Tic LTD. (aşağıda Huka Bilişim olarak anılacaktır.) firmasına aittir. Üye olmanız demek, kullanım koşullarını okudunuz ve kabul ettiniz anlamına gelmektedir. Kullanım koşulları (Servis Kullanım Koşulları) yasal bir katılım antlaşması olup, kullanıcı bu anlaşmanın bütün şartlarını kabul etmiş sayılmaktadır.

XuQa.com işletim ve yönetim haklarına sahip olan Huka Bilişim, gerek gördüğünde kullanım koşularını değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. Kullanım koşulları üyelik sözleşmesi yerine geçecek ve güncel hali her zaman XuQa.com üzerinde http://xuqa.com/terms.php adresinde yayınlanacaktır.

XuQa.com web sitesine kullanıcılar dünyanın her yerinden üye olabilir ve üyelik haklarından faydalanabilirler. Üye olan kullanıcılarımız kullanım koşullarını ve XuQa.com 'un mevcut kurallarını kabul etmiş bulunmaktadırlar.

Site İçeriği ve Servisler

Üyelerimiz, XuQa.com un mevcut özelliklerini kullanarak keyifle vakit geçirebilmektedirler. Aşağıda üyelerimize sunduğumuz belli başlı hizmetlerimiz belirtilmiştir. Bu hizmetlerin değiştirilmesi, yenilenmesi ve/veya geliştirilmesi haklarını XuQa.com saklı tutmaktadır.

Üyelerimiz, XuQa.com un mevcut özelliklerini kullanarak keyifle vakit geçirebilmektedirler. Aşağıda üyelerimize sunduğumuz belli başlı hizmetlerimiz belirtilmiştir. Bu hizmetlerin değiştirilmesi, yenilenmesi ve/veya geliştirilmesi haklarını XuQa.com saklı tutmaktadır.

- Yeni arkadaşlarla tanışmak
- Profil oluşturmak
- Hediyeler göndermek
- Forum sayfalarında bilgi paylaşımı
- Poker , Okey, Black Jack gibi oyunlarla keyifle vakit geçirmek
- Mesajlaşmak

Ödeme , İade ve Garanti

XuQa.com üyelerine ücretli ve ücretsiz olmak üzere birçok seçenek sunmaktadır. Ücretli üyeliklerden faydalanarak elde edeceğiniz ekstra özellikler üyelik sayfalarında (http://xuqa.com/subscribe.php) belirtilmiştir.

Xuqa kesinlikle kendi elinde olmayan sorunlardan (Servis sağlayıcısının problem yaşaması, internet alt yapısının arızalanması gibi) sonuçlanan kesintisiz kullanımı garantilememektedir. Üyelik işleminden sonra yaşanacak herhangi teknik bir sorunda (XuQa.com servislerinin 5 iş günü üzerinde çalışmaması, ürün geliştirme işlemlerinin dışında yaşanacak servis problemleri) XuQa.com iade şartlarını uygulayacaktır. XuQa.com kaynaklı bir problem dışında yapılan üyelik yükseltme işlemleri iade edilmeyecektir.

Üyelik yükseltme işlemleri sırasında, kullanıcılar XuQa.com 'un belirleyeceği ödeme şekillerini kullanmaktadırlar. Ödeme şekillerini değiştirme hakkını XuQa.com saklı tutmaktadır.

Ödeme Şekilleri;

Havale yöntemini kullanılarak yapılan üyelik yükseltme işlemlerinde, üyeler Havale Formu'na yazılan bilgilerin doğruluğu kabul etmektedirler. Fatura işlemleri Havale Formu'na yazılan bilgiler üzerinden yapılmaktadır. Havale formunda paylaşılan bilgiler kesinlikle üçüncü kişi ve kurum ile paylaşılmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti kurumları tarafından yasal durumlarda kanunlara uygun olarak bilgiler talep edildiğinde, yazılı belgeler karşılığında bu bilgiler devlet kurumlarına teslim edilebilecektir

Ödeme işlemlerinde kullanılan kredi kartı bilgileri kesinlikle XuQa.com sunucularında, web sitesi üzerinde kayıt edilmemektedir. Kredi kartı ödemelerinde kullanılan anlaşmalı kurum olan 3PAY (www.3pay.com) , kendi şartnamesine bağlı olarak işlem yapabilmektedir. Üyelerimiz kredi kartı işlemlerinde verdikleri bilgilerin doğruluğunu kabul etmektedirler.

SMS ile yapılan üyelik yükseltme işlemlerinde, TURKCELL , AVEA ve VODAFONE alt yapılı ödeme sistemi kullanılmaktadır. Ödemeleriniz kontür karşılığında GSM operatörü tarafından tahsil edilmekte ve faturalı hat kullanıcılarına fatura edilmektedir. SMS ile alınan üyelikler kesinlikle otomatik olarak yenilenmemekte ve düzenli olarak kontür kesilmemektedir. GSM kullanılarak yapılan SMS tabanlı ödeme sistemi Mikro Ödeme firması tarafından servis edilmektedir.

XuQa.com üyeleri VIP seçeneklerini istedikleri zaman iptal edebilmektedirler.

Profil Doğrulama

XuQa.com üyeleri, site profillerini Turkcell , AVEA ve Vodafone GSM operatörlerini kullanarak doğrulayabilirler. Profil doğrulama işlemleri profile özeldir ve bir profil için sadece bir tek GSM numarası kullanılabilir. Eğer bir GSM numarası, bir profil için kayıtlı ise başka profilde kullanılamaz. XuQa Profil Doğrulama hizmeti 1 kuruş olarak ücretlendirilmektedir. Doğrulama işleminden atılan SMS, GSM operatörünün kendi bünyesinde olup ücreti GSM operatörü tarafından belirlenmektedir. XuQa.com profil doğrulamasında kullanılan telefon numaralarına, XuQa ile ilgili haber , bilgi ve kampanya bildirimlerini SMS ile gönderebilir.
Genel Kullanım Şartları

XuQa.com sadece kişisel üyelik içermektedir ve reklam amaçlı üyelikler Huka Bilişimin yazılı izni olmadan açılamaz. İzinsiz reklam amacında kullanılan üyelikleri iptal etme hakkı Huka Bilişime aittir.

Hack ve benzeri programlar kullanmak kesinlikle yasaktır. Benzer programları kullanan üyelerimiz hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

XuQa.com üzerinde üye profilleri üzerinde yayınlanan her bilgi, belge, video, resim gibi verilerden üyelerimizin sorumludurlar. XuQa.com kesinlikle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. T.C Kanunlarına aykırı bir şekilde yapılan herhangi bir bilgi paylaşımında üyelikler iptal edilecektir.

XuQa.com servislerinde kullanılan resimler (oyun odalarının arka fonları ve profiller içerisinde) üzerindeki telif haklarından, üyeler sorumludur. İlgili resimlerle ilgili herhangi bir şikayet geldiğinde işlem yapma yetkisi Huka Bilişime aittir.

TC kanunları ve genel görgü ahlak kurallarına aykırı bir şekilde hareket etmek, argo, küfür gibi kelimeler kullanmak, diğer kullanıcılarımızı taciz etmek ve tehdit etmek, kişilik haklarına saldırıda bulunmak kesinlikle yasaktır. Benzer tavırları sergileyen kullanıcılarımızın üyeliklerini direkt olarak iptal etme hakkını Huka Bilişim saklı tutmaktadır.

XuQa.Com üzerinde herhangi bir software veya hack programları kullanarak seviye yükseltmek yasaktır. Benzer uygulamaları site üzerinde kullandıkları tespit edilen kullanıcılar XuQa.Com'dan uzaklaştıralacak veya üyelikleri iptal edilecektir.

Site üzerinden peanut (fıstık) gönderme işlemleri, XuQa.Com 'un belirlediği ve izin verdigi sekillerde yapilmaktadir (Üyelerimizin profillerinde fıstık ver linki kullanılarak bu işlem yapılabilir.). Üyeler kendi aralarında günde sadece 1 kez peanut gonderebilmektedir ve XuQa.Com 'un belirlediği şekilde yapabilmektedirler. Oyun masaları üzerinden peanut göndermek / aktarımı yapmak yasaktır. Tespit edildiğinde XuQa yöneticileri, izinsiz peanut aktarımı yapan üyelerin profillerini bu üyelikler VIP üyelik dahi olsa ve aktarılan peanutları dondurma, siteden uzaklaştırma ve silme hakkını saklı tutmaktadır.

XuQa.com kullanmanızdan dolayı, başkalarının sizin hakkınızda kişisel bilgi edinmelerinden kaynaklanan herhangi bir taciz veya yaralanmaya karşı XuQa.com yetkililerini, müdürlerini, çalışanlarını, temsilcilerini dava açamaz ve tazmin edemezsiniz. XuQa.com üzerinde gönderdiğiniz ve/veya üyelerine ilettiğiniz bilgileri dikkatle seçmelisiniz. XuQa.Com u kullanmanızdan kaynaklanan herhangi bir arızi, başka bir şeye bağlı veya dolaylı zararlara karşı hiçbir yükümlülük taşımıyoruz.

XuQa.com verilen bilgilerin herhangi bir şekilde kötüye kullanılmasından sorumlu olmayacaktır. XuQa.com, verilen bilgileri tetkik etmeyecek veya incelemeyecek veya iletilen bilgileri muhtevası veya kalitesi açısından denetlemeyecektir.

XuQa.com üzerinde üyelere sunulan hizmetlerden birisi olan -peanut- (fıstık) kesinlikle satılamaz, diğer kullanıcılara devredilemez ve/veya paraya çevrilemez. Benzeri işlemler tespit edildiğin üyelikler bu üyelikler VIP üyelik dahi olsa iptal edilecek veya dondurulacaktır.

XuQa.com üzerinde kullanıcıların sahibi olduğu herhangi bir üyelik hakkı kesinlikle devredilemez / satılamaz.

Üyeler arasında yaşanan anlaşmazlıklarda, XuQa.com yöneticileri iyi niyet çerçevesinde sorunu çözmeye çalışacak, çözüme kavuşulmayan durumlarda üyelikler üzerinde - üyelikler VIP üyelik dahi olsa - diğer üyelerimizin rahatsız olduğu gerekçesiyle işlem yapılabilecektir.

XuQa.com Moderatörleri, elit ve XuQa.com üzerinde sorumluluk almak isteyen üyelerimiz arasından seçilmiştir. XuQa.com moderatörleri üyelerin sorularını cevaplamakta ve yardımcı olmaktadırlar. XuQa.com üzerinde maddesinde belirtilen rahatsız edici davranışları sergileyen üyelerimiz moderatörlerimiz tarafından siteden geçici süre ile uzaklaştırabilir.

XuQa.com yetkilileri, üyelerin hesaplarında herhangi bir usulsüzlük tespit ettiklerinde kullanıcının üyeliklerini - bu üyelikler VIP üyelik dahi olsa - dondurabilir ve uyarmak koşuluyla üyeliklerini - bu üyelikler VIP üyelik dahi olsa - silebilir.Yapılan XuQa.com ödemelerinde kullanıcılardan, herhangi bir şüphe duyulduğunda ödeme iptal edilip iade edilebilir ve/veya ödeme teyit edilmesi için kullanıcı bilgileri talep edilebilir.

Üye Bilgilerinin Gizliliği

XuQa.com a üye olurken kullanılan bilgiler kesinlikle üçüncü şahıs ve kurumlarla paylaşılmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti kurumları tarafından yasal durumlarda bilgiler talep edildiğinde, ilgili yazılı belgeler karşılığında bu bilgiler devlet kurumlarına teslim edilebilecektir.

Ödeme işlemlerinde kullanılan kredi kartı bilgileri kesinlikle XuQa.com sunucularında, web sitesi üzerinde kayıt edilmemektedir. Kredi kartı ödemelerinde kullanılan anlaşmalı kurum olan 3pay (www.3pay.com) kendi şartnamesine bağlı olarak işlem yapabilmektedir.

Güvenlik

XuQa.com üyeleri kendi üyelik hesaplarının şifre güvenliğinden sorumludurlar. Üyelik şifresinin çalınması, üye kaydı yapılan mail adresinin kaybedilmesi / çalınması durumunda XuQa.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Üye bilgilerinizi kesinlikle 2.bir şahıs ve/veya kurumla paylaşmayınız.

Üyelik İptali

XuQa.com üyeliği istenildiği zaman iptal edilebilmektedir. Üyelik iptal işlemlerinde herhangi bir sıkıntı yaşanıldığında XuQa.com yetkililerinden üyelik iptali için yardım istenilebilir.

İletişim

Huka Bilişim Reklam San. Tic. Ltd. dışında hiçbir firma XuQa.com üzerinde hak sahibi değildir. ads@xuqa.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.